Idealna temperatura latem
W szczególności w upalne dni, warto cieszyć się z korzyści, jakie niesie ze sobą klimatyzacja i przejmować się nagłym uczuciem zimna w pomieszczeniu, co w najgorszym przypadku może doprowadzić do przeziębienia. Wielu ludzi popełnia błąd ustawiając klimatyzację na najniższą temperaturę, aby szybko schłodzić pokój. Jednak taka temperatura i chłodzenie powietrza są dla wielu ludzi nieprzyjemne, przez co zaczyna pojawiać się dyskomfort, a osoby zaczynają marznąć.
Jak osiągnąć optymalną temperaturę wewnątrz latem?
Aby zachować przyjemną temperaturę chłodzenia, wentylację i wilgotność, różnica między temperaturą ustawioną w systemie klimatyzacji a temperaturą na zewnątrz nie powinna przekraczać 6 stopni Celsjusza. Ta różnica, która wydaje się niewielka, jest w zupełności wystarczająca do stworzenia idealnej, przyjemnej temperatury w pokojach za pomocą systemu klimatyzacji. Zbyt duża różnica temperatur nadmiernie obciąża nasz układ chłodzenia – dotyczy to zarówno wysokich, jak i niskich temperatur zewnętrznych. Ponadto wydajność osuszania klimatyzatora wpływa na temperaturę w pomieszczeniu.
Konkretnie oznacza to, że jeśli latem na zewnątrz jest bardzo ciepło , na przykład 30 stopni Celsjusza , wystarczy ustawić klimatyzację na minimum 24 stopnie Celsjusza podczas jej włączania. Wielu osobom może się to wydawać niewystarczającym chłodzeniem, ale zauważysz, że przy tym ustawieniu temperatury nie marzniesz ani się nie pocisz. Ponadto, przy odpowiednim ustawieniu temperatury, system klimatyzacji zapewnia również odpowiednie osuszenie powietrza obiegowego, co ma ogromny wpływ na temperaturę w pomieszczeniu i samopoczucie. Optymalna wilgotność wynosi od 45 do 70 procent. Unikniesz także ewentualnego przeziębienia, które zwykle nie jest spowodowane powszechnym używaniem klimatyzacji, a wyłącznie niewłaściwym ustawieniem.