Idealna temperatura zimą
Prawie wszystkie nowe systemy klimatyzacyjne – zwłaszcza instalowane na stałe systemy klimatyzacji typu split – mają zintegrowaną dodatkową, bardzo wydajną funkcję ogrzewania i dlatego są używane jako centralne ogrzewanie w wielu pomieszczeniach. Jednak nawet w tym przypadku często ustawiane są nieprawidłowe temperatury.
Zimą często ustawiamy ogrzewanie lub klimatyzację na zbyt wysoką temperaturę . Chwilę później siedzimy w pokoju, w którym jest o wiele za ciepło. W najgorszym przypadku ciepłe powietrze może powodować bóle głowy z powodu braku wilgoci. Zamiast podczas działania klimatyzatora otwierać okna i drzwi dla schłodzenia pomieszczenia, możemy użyć klimatyzatora, aby to on ustawił przyjemną dla nas temperaturę. Wszystko, co musisz zrobić, to poprawnie ją ustawić.
Jak osiągnąć optymalną temperaturę we wnętrzu zimą?
Zimą, gdy temperatury na zewnątrz są raczej mroźne, nie jest zbyt dobrym sposobem obliczanie temperatury wewnętrznej na podstawie temperatury zewnętrznej jak w przypadku chłodzenia latem, ponieważ te różnią się zbytnio od siebie. Niemniej jednak istnieją pewne wytyczne, których należy przestrzegać i które można wykorzystać jako przewodnik. W ten sposób uzyskujesz najlepszą możliwą różnicę temperatur nawet w chłodne dni.
Zasady których powinno się przestrzegać : Klimatyzacja nie powinna być nastawiona na temperaturę wyższą niż 20 do 21 stopni Celsjusza w zimie . W niektórych pomieszczeniach, takich jak sypialnia czy kuchnia , w zupełności wystarczy temperatura pokojowa na poziomie 17-18 stopni Celsjusza . Wyższe temperatury zaleca się tylko w łazience lub pokoju dziecięcym . W tych pomieszczeniach zalecamy maksymalną temperaturę od 23 do 24 stopni Celsjusza . Nie musisz wyłączać ogrzewania w sypialni na noc, możesz regulować je według własnych upodobań i polegać na filtrze powietrza, który gwarantuje spokojny oraz komfortowy sen.